Sulaukęs 16 metų, Johann Jakob Astor paliko savo gimtąjį Valdorfą prie Heidelbergo. Jo tėvas mėsininkas neuždirbdavo pakankamai pinigų, kad išlaikytų vaikus iš dviejų santuokų. Iš pradžių Johann Jakob dirbo Londone, pas savo brolį Georg Peter, kuris gamino medinius pučiamuosius ir klavišinius instrumentus. Uždirbtus pinigus jis taupė kelionei į Ameriką. 1784 metų kovo 24 dieną jis atvyko į Niujorką, kur jau gyveno jo kitas brolis – mėsininkas Heinrich.
Johann Jakob išnaudojo Londone įgytą patirtį ir įkūrė muzikos instrumentų parduotuvę, kurioje pardavinėjo iš Londono į Niujorką importuotus savo brolio gamintus instrumentus. Tokiu būdu jaunasis imigrantas užsitikrino pragyvenimo šaltinį. 1785 metais jis pradėjo prekiauti kailiais ir tokiu būdu užsidirbo daug pinigų. Už gautus pinigus jis pirko žemės sklypus ir pastatus Manhetene ir juos nuomojo. Monopolis buvo jo žaidimas ir jam jis sekėsi. 1848 metais 74-erių jis mirė būdamas turtingiausiu Amerikos žmogumi ir paliko 20 mln. Amerikos dolerių.
Kaip ir bet kuris kitas monopolio žaidėjas, jo proanūkis William Waldorf Astor (JAV dingo viena "l") žinojo, jog iš viešbučių galima užsidirbti daugiau pinigų, negu iš nuomos. 1893 metais Penktosios aveniu ir 33 gatvės kampe jis atidarė 13 aukštų viešbutį "Hotel Waldorf". 1897 metais juo pasekė pusbrolis John Jacob Astor IV ir visai šalia atidarė keturiais aukštais aukštesnį "Hotel Astoria". Sujungtas "Waldorf-Astoria" buvo tų laikų didžiausias, aukščiausias ir geriausias viešbutis.
1894 metais "Hotel Waldorf" virtuvės šefu buvo paskirtas šveicaras Oscar Tschirky. Tschirky anksčiau dirbo barmenu, padavėju ir laivo virėju. Vėliau įsidarbino "Delmonico’s", to meto elegantiškiausiame Niujorko restorane. Sklido piktos apkalbos, jog Tschirky sudėtingiausias patiekalas tėra plakta kiaušinienė. Tschirky nevadino savęs virtuvės šefu, o "Maître d’Hôtel", ir sau priskyrė Valdorfo salotų išradėjo vardą. Apie tai išsamiau rašoma 1896 metais pasirodžiusioje jo knygoje "The Cookbook, by Oscar of the Waldorf V2".
Receptas išties labai paprastas: žalias salieras ir rūgštūs obuoliai nuskutami ir supjaustomi šiaudeliais, apipilami grietine ir majonezu, pabarstomi graikiniais riešutais – "voilà". Oscar Tschirky kūrinys žibančios didžiojo viešbučio publikos buvo priimtas su dideliu susižavėjimu, o šiandien jis priskiriamas prie klasikinių salotų.
Per kitus 100 metų buvo sugalvota nesuskaičiuojama gausybė salotų variantų, su paukštiena ir virtu kumpiu, su vynuogėmis be sėklų ir razinomis, su saliero stiebais, smulkintais lazdyno riešutais, jogurtu, braškėmis, parmezano juostelėmis ir baltu trumų aliejumi arba piure.
Oscar Tschirky sulaukė daug dėmesio. Jis keldavo labai dideles šventes prezidentams ir karaliams. Kai jam vieną dieną pasiūlė tapti viešbučio "Waldorf-Astoria" direktoriumi, jis mandagiai atsisakė. Jis norėjo likti tuo, kas buvo, juolab, kad jo atlyginimas net Niujorko standartais buvo labai aukštas.
1928 metais Penktosios aveniu "Waldorf-Astoria" buvo parduotas už 20 mln. JAV dolerių. O 1827 metais imigranto Johann Jakob Astor sūnus namą ir žemę pirko tik už 20 000 JAV dolerių. Šioje vietoje šiandien stovi "Empire State Building". Naujajame, 1931 metais Parko aveniu atidarytame "Waldorf-Astoria", veikia užeiga "Oscar", kaip priminimas apie talentingą Valdorfo salotų išradėją.